Kto sme

Viac ako desať rokov pracujeme v Kolégiu Antona Neuwirtha so stredoškolákmi a vysokoškolákmi. Sledujeme výskumy z oblasti detskej psychológie a výchovných prístupov. Napísali sme dva výchovné bestsellery: Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov

Zároveň sme sami rodičmi a túžime, aby naše deti dokázali prežiť zmysluplný a dobrý život. Chceme im odovzdať kresťanskú vieru a jej hodnoty. Snažíme sa o to vo výchove v našich rodinách, ale vnímame, že podstatné miesto v tomto procese má škola. Preto sme sa rozhodli otvoriť základnú školu.

Staviame na našej dlhoročnej skúsenosti s klasickým vzdelávaním na Slovensku a úspechoch katolíckych klasických škôl v USA.

Organizačný tím

Martin Luterán

Martin_Luterán.png

rektor Kolégia Antona Neuwirtha spoluzakladateľ Citadely

Filozof, vzdelávateľ a otec. Po štúdiu
právnej filozofie na univerzite v Oxforde založil Kolégium Antona Neuwirtha.
Dlhé roky vedie semináre a prednášky
o etike, prirodzenom zákone a filozofii pre stredoškolákov, vysokoškolákov aj verejnosť. 

Slávka Kubíková

slavka_knd2-71471_edited.jpg

riaditeľka a spoluzakladateľka Citadely

Mama dvoch detí, ktorá pôsobila v biznise, ale aj v médiách. Pri výchove vlastných detí začala študovať otázky detskej psychológie a výchovnú literatúru, na základe ktorých napísala Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov. Vyučuje tretiakov matematiku, cestuje po Slovensku a prednáša o výchove.

Douglas Minson

Minson%2B2019%2B(1)_edited.jpg

odborný konzultant pre klasické vzdelávanie

Riaditeľ katolíckej slobodnej školy Our Lady of Mount Carmel v Boonton, New Jersey. Absolvoval štúdium filozofie na Catholic University of America a bol viceprezidentom na Inštitúte John Jay. Má viac ako 20-ročnú skúsenosť s učením, dizajnovaním vzdelávacích programov a klasickým vzdelávaním.

Metodický tím

Daniela Čarná

Daniela%20Carna_edited.jpg

odborná konzultantka

pre umenie

Študovala dejiny umenia na Univerzite Komenského, filozofiu na Trnavskej univerzite a pedagogiku na VŠVU. Pôsobí ako galerijná pedagogička v Kunsthalle Bratislava. Zaujíma ju reflexia kresťanstva v súčasnom umení aj objavovanie nových spôsobov, ako hovoriť o umení s deťmi. 

Martin Mihalik

DSC_4139_KK_edited.jpg

odborný konzultant

pre náboženstvo

Túžba porozumieť svetu a úlohe človeka v ňom ho viedla k štúdiu filozofie, teológie a práva. Už osem rokov sa venuje vyučovaniu náboženskej výchovy na základných a stredných školách, kde sa snaží viesť žiakov k odhaľovaniu tajomných ciest Božej múdrosti.

Matúš Sitár

matus%2520sitar_edited_edited.jpg

odborný konzultant

pre históriu

Matúš je filozof, akademik a venuje sa metafyzik, etike a vzťahu medzi rozumom a vierou. Študoval kresťanskú filozofiu na TfTU a dnes tvorí akademické programy, učí filozofiu a teológiu. Vo voľnom čase prekladá z latinčiny komentáre cirkevných otcov Východu a Západu k štyrom evanjeliám.

Ján Tkáč

Jan%20Tkac_edited.jpg

odborný konzultant

pre hudobné umenie

Študoval dirigovanie a cirkevnú hudbu na University of Cambridge a hudobnú pedagogiku na Pedagogickej fakulte Unverzity Komenského. Učiteľské skúsenosti zbieral na bratislavskej Narnii aj na ZŠ v Plaveckom Štvrtku. Neskôr bol hudobným riaditeľom na English International School Bratislava.