Náš príbeh a tím

Sme malá skupina priateľov, ktorá chce obnoviť tradíciu klasického vzdelávania a postupne vybudovať základnú a strednú školu postavenú na princípoch katolíckeho klasického vzdelávania. 

Viac ako desať rokov pracujeme v Kolégiu Antona Neuwirtha so stredoškolákmi a vysokoškolákmi, najnovšie aj v Akadémii veľkých diel. Sledujeme výskumy z oblasti detskej psychológie a výchovných prístupov. Napísali sme dva výchovné bestsellery: Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov

Zároveň sme sami rodičmi a túžime, aby naše deti dokázali prežiť zmysluplný a dobrý život. Chceme im odovzdať kresťanskú vieru a jej hodnoty. Snažíme sa o to vo výchove v našich rodinách, ale vnímame, že podstatné miesto v tomto procese má škola. Preto sme sa rozhodli otvoriť základnú školu.

Nezačíname na zelenej lúke. Staviame na našej dlhoročnej skúsenosti s klasickým vzdelávaním na Slovensku a úspechoch katolíckych klasických škôl v USA.

Martin Luterán

rektor Kolégia Antona Neuwirtha spoluzakladateľ Citadely

Filozof, vzdelávateľ a otec. Po štúdiu právnej filozofie na univerzite v Oxforde založil Kolégium Antona Neuwirtha. Dlhé roky vedie semináre a prednášky o etike, prirodzenom zákone a filozofii pre stredoškolákov, vysokoškolákov aj verejnosť. Spoludizajnoval a vedie program klasického vzdelávania Kolégia, ako aj program Akadémie veľkých diel, ktorý dnes funguje na viac ako dvadsiatich stredných školách po celom Slovensku.

Slávka Kubíková

riaditeľka a spoluzakladateľka Citadely

Mama dvoch detí, ktorá pôsobila v biznise, ale aj v médiách. Pri výchove vlastných detí začala študovať otázky detskej psychológie a výchovnú literatúru. O svojich zisteniach písala články, z ktorých neskôr vzišli dva výchovné bestsellery:  Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov. V poslednom období vymenila kancelárie finančných oddelení v korporáciách za triedy a pódiá. Vyučuje tretiakov matematiku, cestuje po Slovensku a prednáša o výchove.

Douglas Minson

odborný konzultant pre klasické vzdelávanie

Riaditeľ katolíckej slobodnej školy Our Lady of Mount Carmel v Boonton, New Jersey. Absolvoval štúdium filozofie na Catholic University of America, bol viceprezidentom na Inštitúte John Jay, viedol jednu zo zakladajúcich škôl siete Great Hearts Academies a v neposlednom rade má viac ako 20-ročnú skúsenosť s učením, dizajnovaním vzdelávacích programov a klasickým vzdelávaním.

Barbora Belišová

projektová koordinátorka Citadely

Marketingová manažérka so širokými skúsenosťami z medzinárodnej firmy, mama troch detí a nadšená organizátorka.

Eva Šeregiová

odborná konzultantka

pre pedagogické metódy

Dlhoročná učiteľka s bohatými skúsenosťami z viacerých základných škôl a bilingválnou výučbou v angličtine. Animátorka voľného času a Katechéz Dobrého pastiera. Mama troch detí, ktorá sa snaží žiť princípy „rešpektovať a byť rešpektovaný“.

Martin Mihálik

odborný konzultant

pre náboženstvo

Túžba porozumieť svetu a úlohe človeka v ňom ho viedla k štúdiu filozofie, teológie a práva. Po rokoch hľadania sa už osem rokov venuje vyučovaniu náboženskej výchovy na základných a stredných školách, kde sa snaží viesť žiakov a študentov k odhaľovaniu tajomných ciest Božej múdrosti. S manželkou a ich dvoma deťmi žije neďaleko Bratislavy.

Ján Tkáč

odborný konzultant

pre hudobné umenie

Študoval dirigovanie a cirkevnú hudbu na University of Cambridge a hudobnú pedagogiku na Pedagogickej fakulte Unverzity Komenského. Učiteľské skúsenosti zbieral na bratislavskej Narnii aj na ZŠ v Plaveckom Štvrtku. V medzinárodnom združení učiteľov hudby SUPERAR pripravoval deti na vystupovanie vo viedenskom Konzerthause. Neskôr bol hudobným riaditeľom na English International School Bratislava. V spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou nahral CD s deťmi z Centra Nepoškvrneného srdca Panny Márie v Ugande.

Matúš Sitár

odborný konzultant

pre históriu

Matúš je filozof, akademik a sprievodca študentov pri hľadaní odpovedí. Venuje sa metafyzike aj etike a vzťahu medzi rozumom a vierou. Po štúdiu kresťanskej filozofie na TfTU dnes tvorí akademické programy, učí filozofiu aj teológiu a udivuje nás šírkou svojich vedomostí. Vo voľnom čase prekladá z latinčiny komentáre cirkevných otcov Východu a Západu k štyrom evanjeliám. Je šťastne ženatý otec a v archívoch nájdeme ako hrá na base v trnavskej ska kapele.

Daniela Čarná

odborná konzultantka

pre umenie

Študovala dejiny umenia na Univerzite Komenského, filozofiu na Trnavskej univerzite a pedagogiku na VŠVU. Pôsobí ako galerijná pedagogička v Kunsthalle Bratislava. Venuje sa kurátorskej, publikačnej aj vzdelávacej činnosti. Zaujíma ju reflexia kresťanstva v súčasnom umení aj objavovanie nových spôsobov, ako hovoriť o umení s deťmi. Spolutvorila učebnice výtvarnej výchovy pre ZŠ, je autorkou knihy pre deti "Po stopách umenia" a spoluautorkou publikácie "Nakresli si ovečku. O kresbe ako ju nepoznáte".

Kontakt

citadela@kolegium.org

 

Barbora Belišová
koordinátorka programu Citadela

barbora.belisova@kolegium.org

0907 161 250

Ivanka pri Dunaji
Vzdelávacia skupina Citadela

Kolégium Antona Neuwirtha

Námestie padlých hrdinov 7
P. O. Box 51

900 28 Ivanka pri Dunaji

www.kolegium.org

 

IČO: 42138515

DIČ: 2023028381

Bratislava
Vzdelávacia skupina Citadela
Vysoká škola zdravotníctva a
sociálnej práce sv. Alžbety
Námestie Slobody 3 (Leškova)
811 04 Bratislava

Organizuje
Kolégium Antona Neuwirtha

Partner

Spojená škola sv. Uršule,

kmeňová škola vzdelávacej skupiny Citadela

Logo_Serviam_Santa_Ursula.jpg

Mediálny partner

brand-main.png